5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

За обработване на защитната зона (вътрередовата обработка) на лозята се предлагат разнообразни работни органи и приспособления. Такива са ножовата секция, отклоняващо се плужно тяло, автоматично отклоняваща се вертикална фреза (фиг.

Хубав знак за успешната операция е появата на влага върху калема, което показва, че резникът е получил хранителни вещества от подложката.

На първо място един новак трябва да знае времето, когато е възможно да се извърши резитба.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Калемът се поставя на подложката, като се стремим отрезите да се припокрият,

С нея се извършват както дълбоки лозя почвообработки, така и по-плитки култивации. Едновременно с това могат да се изпълняват комбинирани операции като разрохкване, дисковане, активно брануване и други.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Те са най-сериозният конкурент на лозите и ако ги оставим на мира, силно намаляват добива и общото състояние на насаждението.

Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института по лозарство и винарство в Плевен.

Не е възможно да се поднови короната, когато се появи сокотечението. През пролетта резитбата на стари лози трябва да се прави преди пъпките да набъбнат.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Оборудването на лозето с тях може да започне постепенно, но е много важно с какво и как ще се започне при избора.

Те могат да обработват и по-дълбоко, и по-плитко, и освен култивиране, с тях се прави още разрохкване, дисковане, брануване.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *